rodzaje maseczek do twarzy

Rodzaje maseczek do twarzy ze względu na ich działanie

Opublikowane w: Inspiracje | Poradnik

Jak w filmach reżyserzy przedstawiają karykaturalny obraz kobiety? Zazwyczaj wykorzystują w tym celu wizerunek pani w szlafroku, z wałkami na głowie i zieloną mazią na twarzy. Ale nie ma się z czego śmiać, bo która kobieta nie korzysta z maseczek?

Od wielu lat maseczka do twarzy jest jedną z lepszych metod pielęgnacyjnych. Zabieg wykonujemy w zaciszu własnego domu lub u kosmetyczki, która dzięki swojemu doświadczeniu dobierze nam idealny rodzaj kosmetyku. Jeśli jednak wolimy samodzielnie dbać o urodę, to warto zapoznać się z różnymi rodzajami maseczek oraz ich działaniem.

Jedną z bardziej popularnych masek jest ta o działaniu oczyszczającym. Dlaczego tak chętnie po nią sięgamy? Bo jest swoistą bazą w tej dziedzinie. Jej działanie polega na pozbyciu się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń ukrytych na naszej buzi. Taki rodzaj kosmetyku ma silne działanie, dlatego pamiętajmy, żeby zawsze przed użyciem przeczytać w jaki sposób go stosować. Po taką maseczkę najlepiej sięgać raz w tygodniu.

Kolejną wersją kosmetyku będzie produkt nawilżający. Najczęściej korzystają z niego kobiety ze skórą suchą, ale tak naprawdę powinny używać go także osoby z cerą tłustą, aby nie przesuszyć buzi. Taka odmiana maseczki pozwoli uelastycznić naszą twarz i wpłynie korzystnie na ewentualne zmarszczki. Można używać jej częściej, nawet 2-3 razy w tygodniu.

Osoby zmagające się z trądzikiem powinny sięgnąć po kosmetyki z zielonej glinki. Mają one działanie gojące, dezynfekujące i łagodzące. Stosując taką maseczkę regularnie można zmniejszyć zmiany skórne spowodowane przez pryszcze. Nie należy jednak przesadzać z jej stosowaniem. Najlepiej ograniczyć się do maksymalnie dwóch użyć w tygodniu.

Osoby ze zmarszczkami mogą wykorzystać działanie maseczki liftingującej. Pozwoli ona spłycić głębokość bruzd, co wpłynie korzystnie na wygląd twarzy, a dodatkowo napnie skórę.

Warto szczególnie zadbać o delikatną skórę pod oczami. Wiele kobiet ma z nią problem, zarówno z jej jędrnością, jak i kolorytem. W takim przypadku powinno się sięgnąć po maskę przeznaczoną do skóry wokół powiek. Taka maska jest o wiele bardziej delikatna, aby nie podrażniała naszych oczu.

Jeśli mamy problem z rozszerzonymi porami wybierzmy produkt ściągający, który je widocznie zmniejszy i napnie naszą skórę. Ale pamiętajmy, że ten kosmetyk ma silne działanie, więc aby nie uszkodzić cery, ograniczmy jej stosowanie do jednego w tygodniu.

Istnieje wiele odmian maseczek kosmetycznych, ale nie sięgajmy po każdą z nich bez zastanowienia. Korzystajmy wyłącznie z takich, które najlepiej się sprawdzą dla naszego typu skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *