Najlepszy sposób na gęste rzęsy? Porównajmy!

Opublikowane w: Inspiracje | Uroda

Zdrowe i gęste rzęsy to największy atrybut kobiecości. Marzenie wielu kobiet z serii tych trudnych do zrealizowania. Głównie, dlatego że wiele pań jeszcze nie zrozumiało znaczenia pielęgnacji rzęs. Jeśli chcesz osiągnąć spektakularne rzęsy, nie powinnaś od razu iść do kosmetyczki. Czy można zwiększyć ich objętość bez ingerencji pęsety i kleju? Jaki jest najlepszy sposób na gęste rzęsy? Przeczytaj.

Najważniejsza jest świadomość. Trzeba znać różne sposoby na poprawę wyglądu i wiedzieć zarówno o ich zaletach, jak i wadach. Wówczas można bez problemu określić, jaka metoda na gęste rzęsy będzie najlepsza dla nas.

JAK ZWIĘKSZYĆ OBJĘTOŚĆ RZĘS?

Ile kobiet tyle pomysłów. Niektóre godzą się z tym, jakie ich rzęsy są naturalnie. Uznają, że skoro taka jest grubość i długość włosków wokół ich oczu to znaczy, że właśnie tak jest najlepiej. W końcu natura się nie może mylić. Znaczna część pań nie potrafi się jednak pogodzić z wątłymi rzęsami i próbuje różnych metod na poprawę sytuacji.

Najczęściej sięgamy po zagęszczające tusze do rzęs. Osoby, którym zależy na trwalszym efekcie, udają się do kosmetyczki na przedłużanie np. gęste rzęsy metodą 1:1 lub blink&go. Są też kobiety, które chcą działać źródło i wspomagać wzrost i pogrubianie naturalnych rzęs, zamiast przykrywać je sztucznymi. Te panie najczęściej stosują odżywki do rzęs i brwi np. Nanolash.

Gęste rzęsy nie muszą pozostawać poza naszym zasięgiem. Przedstawiamy cztery najpopularniejsze metody zwiększania ich objętości: maskary, kępki sztucznych rzęs, paski sztucznych rzęs i odżywki. Omówimy ich zalety i wady.

TUSZE DO RZĘS

Zalety: Makijaż to przede wszystkim narzędzie, dzięki któremu mamy osiągnąć oczekiwane efekty w szybkim tempie. Zaletą tuszowania rzęs jest szybkość działania tej metody – nie musimy oczekiwać na efekty. Duży wybór maskar o różnym działaniu (wydłużanie, pogrubianie, podkręcanie, uwydatnianie) sprawia, że łatwo o gęste rzęsy. Każda kobieta może wybrać tusz idealny dla siebie. W większości przypadków takie produkty nie uczulają i są bezpieczne dla oczu.

Wady: Niestety używanie tuszów do rzęs ma więcej wad niż zalet. Przede wszystkim efekty, które bardzo rzadko są naturalne. Łatwo odróżnić rzęsę naturalną od tej wytuszowanej, a przecież nie o to chodzi. To również czasochłonna metoda, bo żeby mieć spektakularnie gęste rzęsy, trzeba poświęcić przynajmniej kilkanaście minut z rana. Możemy nie mieć tyle czasu, a w pośpiechu zamiast pięknych rzęs uzyskamy efekt pandy z rozmazanego tuszu. Znalezienie idealnej maskary też jest czasochłonne i wymaga wielu testów. Nie wspominając o kosztach tego rozwiązania, bo za dobry tusz trzeba zapłacić naprawdę sporo i wymieniać go co 3 miesiące (nawet jeśli nie zostanie zużyty, po kwartale traci przydatność do użycia).

PASKI SZTUCZNYCH RZĘS

Zalety: Sztuczne rzęsy doklejane powyżej (lub poniżej, w zależności od upodobania) naturalnych rzęs to równie szybka metoda co tuszowanie. Oznacza to, że w kilkanaście minut możemy cieszyć się spektakularnym efektem. Gęste rzęsy na paskach mogą mieć różne kształty, kolory, a nawet wzory. Wszystko zależy od marki i materiałów, z jakich zostały wykonane. To również w miarę tania opcja, bo sztuczne rzęsy można kupić w miarę tanio.

Wady: Tutaj także pojawia się problem tego, że sztuczne rzęsy na paskach mają więcej wad niż zalet. Gęste rzęsy uzyskane takim sposobem na pewno nie będą naturalne, zwłaszcza kiedy nie zadbamy o to, aby usunąć lub ukryć resztki kleju wypływające spod paska. Samo klejenie jest czasochłonne i wymaga sporych zdolności manualnych. Nakładania pasków trzeba się nauczyć, żeby zrobić to prosto i w miarę blisko naturalnej linii rzęs. Każdy pasek musimy odpowiednio przyciąć przed nałożeniem i dopasować do oka. Klej musi mieć odpowiednią konsystencję. Niewłaściwie doklejone rzęsy bardzo często odklejają się w trakcie dnia np. na końcach. Efekt jest jednorazowy, nietrwały i bardzo sztuczny. Do tego bardzo łatwo o uczulenie okolic oczu np. na klej.

KĘPKI SZTUCZNYCH RZĘS

Zalety: Przedłużanie to jedna z trwalszych metod na gęste rzęsy. Z pomocą kępek lub pojedynczych sztucznych rzęs można uzyskać w miarę naturalne efekty. Długimi rzęsami można się cieszyć przynajmniej przez kilka tygodni. To oszczędność czasu poświęcanego np. na poranne tuszowanie rzęs. Do wyboru jest wiele metod przedłużania i sporo rodzajów sztucznych rzęs.

Wady: Niestety przedłużanie rzęs ma też wiele wad. Nie jest to metoda, która nadaje się dla każdego. Jest wiele przeciwwskazań do poddawania się temu zabiegowi. Sam zabieg jest jednym z bardziej czasochłonnych, bo założenie sztucznych rzęs zajmuje nawet 2-3 godziny (w zależności od metody). Efekt utrzymuje się tylko kilka tygodni, w ciągu których systematycznie się pogarsza.

Wynika to z tego, że sztuczne rzęsy wypadają wraz z naturalnymi. Średnio co dwa tygodnie trzeba spędzać kolejne godziny w salonie kosmetycznym i płacić za uzupełnianie ubytków. Gęste rzęsy uzyskane tą metodą okupione są osłabieniem naturalnych włosków, które mogą wypadać w nadmiarze pod ciężarem syntetycznych włókien. Przedłużanie rzęs to również metoda, w której najczęściej dochodzi do powikłań w wyniku uczulenia na materiały syntetyczne (np. klej) lub pochodzenia zwierzęcego (np. rzęsy mink z futra norek). Na koniec warto dodać, że to najdroższa metoda na gęste rzęsy, bo za jeden zabieg trzeba zapłacić bardzo wiele.

ODŻYWKI DO RZĘS

Nanolash-pobudz-wzrost-rzesZalety: Najczęściej polecany sposób na gęste rzęsy to regularne stosowanie odżywek do rzęs. Mimo tego, że trzeba nakładać je codziennie, to nie zabiera to wiele czasu. Najchętniej wybierania odżywka do rzęs i brwi Nanolash wyposażona jest w cienki pędzelek, który znacznie ułatwia aplikację. Nałożenie idealnej ilości serum idealnie na linię rzęs zajmuje nie więcej niż pół minuty dziennie, a tyle czasu łatwo znaleźć tuż po wieczornym demakijażu. Zaletą odżywek do rzęs (nie wszystkich, ale Nanolash na pewno) jest również ich naturalność. Bazują na substancjach pochodzenia roślinnego, przebadanych i przetestowanych składnikach. Dają najbardziej naturalne efekty. Nie maskują problemu, bo dodają wyrazistości naturalnym włoskom. Gęste rzęsy można uzyskać dzięki Nanolash już w 4 tygodnie, a efekt stopniowo pogłębia się nawet do 2-3 miesiąca stosowania. Opakowania odżywek są bardzo poręczne – serum Nanolash ma tylko 3 ml pojemności, a mimo tego starcza na pół roku stosowania. Odżywki do rzęs to najlepsza metoda, bo nie osłabia naturalnych rzęs, wręcz przeciwnie odżywia je i poprawia ich kondycję od wewnątrz.

Wady: Odżywki do rzęs nie mają wiele wad. Za minus można uznać fakt, że na efekty trzeba poczekać kilka tygodni. Jeśli jednak pomyślimy o tym, że są to najtrwalsze i najbardziej naturalne rezultaty, opłaca się wykazać trochę cierpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *