kosmetyki_do_makijazu

Kosmetyki do makijażu, które pasują każdej kobiecie

Wyobraź sobie, że możesz wykonać perfekcyjny makijaż bez żmudnego dobierania odcieni i kolorów. Prawda, że życie by było wtedy łatwiejsze? Niestety musisz praktycznie każdego dnia wybierać odpowiednie barwy, czy to malując się, czy podczas zakupów w drogerii. Ale możesz też czasem z tego zrezygnować i postawić na takie kosmetyki, które pasują każdej kobiecie. Nie wierzysz? Sama się przekonaj.

Zacznijmy od korektorów, podkładów i pudrów. Z ich wyborem jest zazwyczaj największy problem. Idziesz do drogerii i wystarczy, że zmienisz markę, z której chcesz korzystać, a już musisz na nowo dobierać odcień. Z korektorem nie jest tak łatwo, bo o ile możesz zawsze używać zielonego do kamuflażu przebarwień i krostek, to pod oczy trzeba dobrać odpowiedni odcień. Łatwiej jest z podkładem. Możesz skorzystać z tych fluidów, które mają funkcję stapiania się ze skórą. Wtedy wystarczy wybrać między jasną, a ciemną karnacją. Jeśli z pudrem też masz problem, to może jeszcze nie słyszałaś o kosmetykach transparentnych. Działają jak inne produkty, ale nie nadają cerze żadnego odcienia, są po prostu neutralne.

Z makijażem oczu nie jest wcale trudniej. Tusz można dobrać tradycyjnie czarny. Po nałożeniu jednej warstwy nie będzie się sztucznie odznaczał nawet u blondynek. Trochę więcej problemów mogą sprawić ci cienie do powiek. Tutaj gama kolorystyczna jest bardzo szeroka. Ale wystarczy sięgnąć po odcienie, które każdemu pasują np. szarości, beże i brązy. W tej sytuacji lepiej postawić na matowe wykończenie zamiast perłowego efektu.

Z ustami jest najmniejszy problem. Wystarczy po prostu wybrać pomadkę ochronną, bez koloru lub błyszczyk, aby zaledwie podkreślić odcień ust.
Wydawało ci się, że nie ma uniwersalnych makijaży, ale jednak są one możliwe. Ale musisz pamiętać, że są to wersje raczej dzienne, niż wieczorowe. Na imprezę zdecydowanie trzeba się przygotować i postawić na unikalne połączenia. W takich sytuacjach nie warto iść na łatwiznę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *