piekne rzesy

Poradnik dla kobiet, które chcą mieć długie rzęsy

Opublikowane w: Poradnik | Uroda

Jak mieć długie rzęsy? To pytanie zadają sobie tysiące kobiet na całym świecie. I tylko niektóre z nich znajdują odpowiedź, czyli skuteczny sposób na osiągnięcie wymarzonego i pięknego wyglądu. Jaki to sposób? Przeczytaj poniższy poradnik i dowiedz się, jak mieć długie rzęsy.

Sposób numer jeden: doczepianie rzęs.

Jednym ze sposobów uzyskania długich rzęs jest doklejenie sztucznych włosków. Takie zabiegi oferują salony kosmetyczne w każdym większym lub mniejszym mieście. Na czym polega doczepienie rzęs? Przede wszystkim należy wybrać doświadczoną i wykwalifikowaną kosmetyczkę, która równo przyklei rzęsy (w sieci możemy oglądać zdjęcia niedopasowanych rzęs do kształtu oka lub trzech rzęs sklejonych z jedną naturalną w metodzie 1:1), wie, jak używać kleju i pęsety (jeśli kosmetyczka stosuje klej w nadmiernej ilości lub posługuje się zabrudzoną pęsetą, natychmiast trzeba podziękować za usługę) oraz przestrzega zasad bezpieczeństwa i higieny pracy (narzędzia i materiały są wysterylizowane i dobrej jakości, a miejsce pracy czyste i zadbane). Jeżeli trafimy do dobrego salonu kosmetycznego, wybierzmy (z pomocą kosmetyczki) rozmiar, kształt i podkręcenie rzęs. Następnie nasze rzęsy górne i dolne zostają oddzielone specjalnymi separatorami – płatkami z zawartością kolagenu lub witamin. Wyróżnia się kilka metod dających długie rzęsy. Najpopularniejszymi są metody 1:1, 2:1 itd. Do jednej naturalnej rzęsy kosmetyczka dokleja jedną, dwie lub więcej rzęs sztucznych. Co kilka tygodni należy uzupełniać rzęsy, które wypadły. Nie wszyscy mogą skorzystać z tych metod. Doczepić rzęs nie mogą osoby z chorobami skórnymi lub oczu i mające krótkie i słabe rzęsy. Po zabiegu należy przestrzegać kilku zasad: nie wolno korzystać z sauny, basenu oraz używać kosmetyków na bazie olejów. Aby mieć długie rzęsy, można dokleić pojedyncze włoski, kępki lub paski.

Sposób numer dwa: witaminy, olejki.

Drugi sposób wiąże się z naszym trybem życia, dietą i codzienną pielęgnacją. Długie rzęs możemy osiągnąć zdrowo się odżywiając, przyjmując witaminy lub używając olejków. Na kondycję naszych rzęs wpływ będą miały witaminy i minerały zawarte między innymi w warzywach i owocach. Najlepiej spożywać je na surowo, nieprzetworzone. Dużą rolę ma również ilość wody przyjmowanej każdego dnia. Nawadnianie organizmu poprawia wygląd nie tylko cery i skóry, ale też włosów (w tym rzęs). Zwiększa się wtedy poziom kwasu hialuronowego i składników mineralnych. Chcąc osiągnąć ładne i długie rzęsy, starajmy się ograniczyć stres, spożywanie alkoholu i kontakt ze szkodliwymi substancjami. Ciekawym (choć nie zawsze skutecznym) sposobem na długie rzęsy jest stosowanie olejków rycynowego lub arganowego. Niektóre kobiety zauważają zmianę w długości rzęs. Faktem jest jednak to, że olejki jedynie nawilżają, nabłyszczają, regenerują i odżywiają rzęsy.

Sposób numer trzy: odżywka do rzęs

Innym sposobem na to, aby nasze rzęsy były długie, jest zastosowanie odżywek do rzęs tj. Nanolash. Kosmetyki zawierają naturalne składniki i aktywne substancje, które mają bardzo korzystny wpływ na kondycję rzęs. Odżywka do rzęs pomaga: stymulować wzrost nowych rzęs, uzyskać długie rzęsy, podwoić objętość, zregenerować słabe i zniszczone włoski. Działa łagodząco na okolice oczu i skórę powiek. Dla przykładu odżywka do rzęs Nanolash daje natychmiastowe efekty: po kilkunastu dniach od pierwszej aplikacji zauważalne jest wydłużenie, wzmocnienie, nawilżenie i pogrubienie rzęs; ostateczny rezultat widoczny będzie już po dwóch lub trzech miesiącach. Nakładanie Nanolash jest dziecinnie proste: pędzelkiem wystarczy namalować kreskę na górnej i dolnej powiece tuż przy ujściu mieszków włosowych, a potem czekać na długie rzęsy.

Sposób numer cztery: zalotki i maskary.

Jest jeszcze jeden sposób, by osiągnąć długie rzęsy. Używać można zalotek, lokówek i specjalnych tuszy. Tradycyjne lub termiczne zalotki i lokówki podkręcają rzęsy, unoszą je do góry – tym samym wydłużają je i sprawiają, że wydają się dłuższe. Podobnie działają lokówki do rzęs. Ciepło utrwala podkręcenie włosków i pozwala, aby podwinięcie utrzymało się jak najdłużej. Pamiętajmy jednak, że zwykłe zalotki mogą osłabiać i niszczyć rzęsy lub powodować ich wypadanie i łamanie. Zalotki termiczne nadmiernie wysuszają rzęsy, sprawiają odparowanie wody i keratyny, będących naturalnym budulcem włosów (czyli brwi i rzęs). Używanie maskary również pozwala uzyskać długie rzęsy. Specjalna formuła i składniki wydłużają i podkręcają rzęsy. W obu przypadkach są to tylko zmiany tymczasowe – zarówno zalotki, jaki i tusze optycznie wydłużają rzęsy; w rzeczywistości długość, grubość lub stopień podkręcenia rzęs nie zmieniają się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *