non-touring.jpg

Non-touring – koniec mody na konturowanie?

Opublikowane w: Uroda

Kim Kardashian rezygnuje z konturowania. Amerykańska celebrytka, prywatnie żona rapera Kanyego Westa, jest prekursorką mody na idealnie wyrzeźbioną makijażem twarz. Mimo tego coraz częściej przyznaje, że najbardziej podoba się sobie w naturalnej odsłonie. Konturowanie powoli odchodzi w zapomnienie, a jego miejsce zajmuje non-touring.

Czy operacja plastyczna bez użycia skalpela jest możliwa? Węższy nos, podkreślone kości policzkowe, szczuplejsza twarz. To wszystko da się zrobić z pomocą konturowania. Optyczne modelowanie twarzy było dotychczas znakiem rozpoznawczym modelki, Kim Kardashian. To ona zapoczątkowała modę na przeniesienie konturowania z sesji zdjęciowym do codziennego makijażu. O ile dla fotografa operowanie światłem na wykonturowanej twarzy jest kluczowe, o tyle na co dzień wydaje się zbędną stratą czasu. Kardashian także zwraca na to uwagę.

Na ostatnim panelu dyskusyjnym w ramach trwającego British Vogue Festival celebrytka brała udział w rozmowie na temat makijażu. Ikona konturowania przyznała, że sobie samej najbardziej podoba się na okładce australijskiego Vogue’a, gdzie wystąpiła w wersji bardzo minimalistycznej pod względem makijażu. Zarówno zdjęcie okładkowe i cała sesja to zdecydowanie nowa odsłona Kim Kardashian. Brak skrupulatnego konturowania twarzy, naturalny wygląd i roztrzepana fryzura.

Trzeba przyznać, że Kim prezentuje się w tym wydaniu bardzo korzystnie. Konturowanie nie jest w jej przypadku koniecznością. Sama zainteresowana przyznaje, że zamierza wyeliminować ten zabieg ze swojego makijażu, choć raczej nie zrezygnuje z konturowania nosa. Mocne ograniczenie konturowania na rzecz non-touringu to duża rewolucja w kwestii wizerunku Kim Kardashian. Czy to oznacza, że konturowanie odchodzi w zapomnienie? Wygląda na to, że tak szybko jak Kim spopularyzowała konturowanie, tak szybko wprowadzi na salony non-touring.

Non-touring to przeciwieństwo konturowania. Trend polega na rozświetleniu twarzy w taki sposób, aby nadać jej naturalnej świeżości. Zakłada całkowitą rezygnację z bronzerów, ciężkich podkładów, korektorów i rozświetlaczy. Ich miejsce zajmują bazy wyrównujące, lekkie pudry i delikatne produkty rozświetlające. Non-touring nadaje twarzy młodego, zdrowego i bardzo wiosennego wyglądu. Wydaje się, że to moda idealna na letni makijaż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *