suchy-szampon

Jak używać suchego szamponu?

Opublikowane w: Poradnik | Uroda

Kiedyś, gdy nasze włosy traciły świeży wygląd konieczne było ich ponowne mycie. Teraz możemy zyskać na czasie i użyć suchego szamponu, którego aplikacja zajmuje zaledwie 3 minuty.

W kwestii tego produktu rynek nie jest jeszcze przepełniony. Tylko kilka marek zdecydowało się na wypuszczenie tego kosmetyku. Do najbardziej popularnych należą szampony z: Batiste, Syoss, Isana, Schauma i Garnier. Większość z producentów zdecydowała się tylko na jeden tego typu specyfik. Jedynie Batiste pozwala na dobranie produktu odpowiednio do rodzaju naszych włosów. W ofercie znajdziemy ponad 10 odmian szamponu: do różnego koloru włosów, o różnym zapachu i przeznaczeniu.

Dwie najpopularniejsze funkcje dodatkowe, które mają spełniać to zapobieganie przetłuszczaniu oraz dodawanie objętości. Rzeczywiście po użyciu możemy mieć wrażenie, że nasze włosy są bardziej puszyste, ale na pewno szampon nie pomoże osobom z problemem zbyt obfitego łojotoku.

Nie można jednak odbierać im zasług. Szampony pozwalają nam zaoszczędzić czas na poprawienie naszego wyglądu na ostatnią chwilę i są dobrym wyjściem awaryjnym w sytuacjach kryzysowych.
Sposób użycia jest bardzo prosty. Polega na aplikacji sprey’u we włosy w odległości około 20 cm. Nie należy tego wykonywać z bliska, ponieważ może się to skończyć efektem siwych włosów. Jeśli jednak będziemy miały nadmiar kosmetyku na głowie, wystarczy przeczesać fryzurę szczotką.

Kolor włosów po użyciu szamponu może się delikatnie zmienić na jaśniejszy. Dlatego jeśli mamy możliwość, to wybierajmy produkty przeznaczone specjalnie do ciemnych barw. Unikniemy w ten sposób widocznego pyłku na naszych włosach.

Suchy szampon możemy zmyć podczas kąpieli. Produkt jest łatwy do usunięcia, także z tym nikt nie powinien mieć większego problemu.

Alternatywa dla tradycyjnego szamponu jest kusząca, bo oszczędza nam dużo czasu, ale nie możemy rezygnować z mycia głowy dotychczasową metodą. Suchy szampon nie wyczyści naszych włosów, on je jedynie odświeży. I z takim przeznaczeniem należy go używać.

2 Komentarze “Jak używać suchego szamponu?”

  1. Emu75

    Jak dla mnie tragedia, nie dziala, nie pomaga ani troche. Nałozyłam go pare razy może to było powodem ale w porównaniu z moim Syosem odpada w przedbiegach.

    Odpowiedz
  2. AnnaL

    Nigdy nie slyszałam o takim szamponie

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *